TURNIEJ PAMIĘCI 66 KASZUBSKIEGO PUŁKU PIECHOTY
Turniej Pamięci 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty
W dniu wczorajszym rozegraliśmy w trzech kategoriach wiekowych rozgrywki piłkarskie dla dzieci i młodzieży upamiętniające rocznicę sformowania 66 Kaszubskiego Pułk Piechoty. Data ta jest o tyle znamienita, że pokrywa się z inną bardzo ważną datą w historii Polski- ratyfikowaniem Traktatu Wersalskiego, który przywrócił nasze państwo de jure ponownie po ponad 100 latach na mapę Europy.
W tym dniu jednak liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i możliwość udziału w aktywności fizycznej wszystkich zawodników, którzy rozpoczęli oficjalnie wakacje. Nas jako organizatorów cieszy to że pomimo zaciętej rywalizacji obyło się bez poważniejszych urazów i wszyscy zadowoleni , korzystając z pogody dobrze się bawili. Klasyfikacja drużynowa w tym dniu nie miała większego znaczenia także wszyscy biorący udział zawodnicy otrzymali pamiątkowy odlewany medal, specjalnie przygotowany na tę okazję oraz nagrodę drużynową. Nagrodziliśmy również uczestników wiosennej edycji Ligi Rezerwowych Młodzików i Trampkarzy.
W sobotnich rozgrywkach wzięło udział w trzech kategoriach ponad 160 zawodników i zawodniczek z rejonu powiatu kartuskiego, kościerskiego, wejherowskiego, puckiego oraz gdańskiego. Także rywalizacja miała niewątpliwie ponadlokalny charakter. Kolejne tego typu rozgrywki planujemy w listopadzie w ramach Turnieju Niepodległości na który już dziś zapraszamy.
Dziękujemy Powiat Kartuski, Gmina Żukowo oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej za wsparcie finansowe imprezy oraz Pomorski Sport za pomoc merytoryczną.